امروز شنبه ۲ بهمن ۱۴۰۰
عبــاس آباد ، خیــابــان علـی اکـبــری
کــوچه فــرهاد ، پلاک 24 ، واحــد 7
نفقه زن پس از فوت شوهر
بلافاصله پس از اینکه زن و مرد به وسیله عقد دائم به زوجیت یکدیگر درآمدند، مرد ملزم به پرداخت نفقه به همسر خود می شود و حتی نفقه زن پس از فوت شوهر نیز قابل مطالبه است. 
پرداخت نفقه به قدری مهم تلقی می شود که قانونگذار درصورت عدم پرداخت آن به دو طریق ضمانت اجرا پیش بینی کرده است: مورد نخست این حق را به زن می دهد که در صورت عدم پرداخت نفقه به وی، دادخواست حقوقی مطالبه نفقه بدهد و نیز به عنوان مورد دوم می تواند به جرم  ترک انفاق از شوهر خود شکایت نماید.
_آیا می خواهید در رابطه با نفقه فرزندان بدانید؟
-آیا می خواهید در رابطه با مستمری زن پس از فوت همسر سابق بدانید؟
_آیا می خواهید در رابطه با حذف نام همسر سابق از شناسنامه بدانید؟
لازم به ذکر است كه پرداخت نفقه از سوي شوهر هيچ ارتباطي با ثروتمند بودن يا فقير بودن شوهرش ندارد و بدون توجه به درآمد بايد مخارج زن را بدهد.  نکته حائز اهمیت دیگر این است که نفقه‌ي زن مقدم بر نفقه‌ي اقارب است؛
این بدان معناست که در ابتدا لازم است نفقه‌ي زن هم نسبت به گذشته و هم نسبت به آينده پرداخت شود؛ درحالیکه اقارب فقط نسبت به آينده حق مطالبه‌ي نفقه را دارند. نفقه‌ي زن طلب ممتازه است يعني درصورتی که شوهر ورشكست شود، اول بايد نفقه‌ي زن را پرداخت كند.
وکیل پایه یک
زن به طور مستقل مي‌تواند در دارايي خود هر تصرفي را كه مي‌خواهد انجام دهد و مي‌تواند از مالي كه به او ارث رسيده است يا از شغل مستقلش بدست آورده است هر طوري كه مايل است استفاده كند و حتي در صورت ثروتمند بودن زن و فقير بودن شوهر، وي از پرداخت نفقه معاف نخواهد بود.
وکیل خانواده
وکیل آنلاین
وکیل خوب
تعداد بازدید صفحه : 80
محمد مومن زاده | وکیل پایه یک دادگستری
صفحه اصلی درباره من مشاوره حقوقی پرسش و پاسخ تماس با من ویدئو ها مقالات حقوقی اطلاعات مراجع قضایی دانستنی های حقوقی خدمات وکالت
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به محمد مومن زاده می باشد .
طراحی سایت و سئو : ایران طراح