امروز چهارشنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۱
عبــاس آباد ، خیــابــان علـی اکـبــری
کــوچه فــرهاد ، پلاک 24 ، واحــد 7
آیا زنی که از مستمری همسر اولش استفاده می کند با ازدواج مجدد باز هم امکان استفاده از آن وجود دارد؟

آیا در صورت فوت مرد و ازدواج مجدد خانم،بازهم امکان استفاده از حقوق و مستمری همسر سابق وجود دارد؟

خداوند انسان هارا جفت آفریده تا در کنار هم به تکامل و آرامش دست پیدا کنند،اما متاسفانه گاهی ممکن است یکی از زوجین فوت کند، در این میان سوالی که ممکن است برای بسیاری از افراد پیش آید این است که آیا زنی که از مستمری همسر اولش استفاده می کند با ازدواج مجدد این مستمری قطع می شود یا خیر؟

بسیاری از زنان که همسر اول آن ها فوت میکند فکر می کنند که با ازدواج مجدد آنها مستمری که از شوهر اولشان دریافت می کردند قطع می شود،در حالی که اینطور نیست،به موجب بند یک ماده 48 قانون حمایت خانواده مصوب سال1391و آئین نامه اجرائی مربوط مصوب 27بهمن سال 1393قوه قضائیه،ازدواج دائم همسر یا همسران بیمه شدگان یا مستمری بگیران متوفی،مانع استمرار در پرداخت مستمری فوت و سایر مزایای جانبی متعلقه به آنان نخواهد بود.

 

بیشتر بدانیم:نفقه زن پس از فوت شوهر

 

پرسش: آیا کسانی که قبل از تصویب این قانون مستمری آنان قطع شده مشمول این ماده می شوند یا خیر؟

پاسخ: بر این اساس حتی کسانی که در گذشته نیز به دلیل ازدواج مستمری شان قطع شده است،از تاریخ تصویب این قانون یعنی هفتم اردیبهشت ماه سال1392امکان مراجعه به شعب تامین اجتماعی و برخورداری از مزایای مستمری برایشان فراهم است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با قانون حمایت از خانواده و دریافت مشاوره حقوقی با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید:

86120774

86122587

تعداد بازدید صفحه : 203
محمد مومن زاده | وکیل پایه یک دادگستری
صفحه اصلی درباره من مشاوره حقوقی پرسش و پاسخ تماس با من ویدئو ها مقالات اطلاعات مراجع قضایی دانستنی های حقوقی خدمات وکالت
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به محمد مومن زاده می باشد .
طراحی سایت و سئو : ایران طراح