امروز شنبه ۲ بهمن ۱۴۰۰
عبــاس آباد ، خیــابــان علـی اکـبــری
کــوچه فــرهاد ، پلاک 24 ، واحــد 7
مزاحمت تلفنی

مزاحمت تلفنی

گاهی برای اشخاص پیش می آید که افرادی به قصد آزار و اذیت روحی و روانی و بر هم زدن آرامش طرف و از هم پاشیدن زندگی وی و ایجاد مشکلات برای شخص اقدام به مزاحمت تلفنی می کنند که در این باب قانون گذار در ماده 641قانون مجازات اسلامی هر گونه مزاحمت برای افراد را جرم شناخته و به حبس از یک تا شش ماه محکوم خواهد کرد.

نکته شایان توجه این است که قانون گذار صراحتا نامی از مزاحمت تلفنی نیاورده و هرگونه مزاحمت را جرم تلقی کرده است،اما باید توجه داشت که شخصی که اقدام به مزاحمت تلفنی کرده است باید در یک بازه زمانی بیش از یک بار تماس بگیرد.

_آیا می خواهید در رابطه با مجازات جرم خیانت در امانت بدانید؟

_آیا می خواهید در رابطه با مجازات جرم زورگیری بدانید؟

_آیا می خواهید در رابطه با مجازات جرم افتراء بدانید؟

اگر مزاحمت همراه با فحاشی،تهمت زدن،افترا و تهدید باشد شخص می تواند علاوه بر شکایت مزاحمت،شکایت دیگری هم کند و در صورت تعدد جرم برای او اشد مجازات در نظر گرفته شود.

وکیل کیفری

نکته اول:مزاحمت تلفنی اگر برای بار اول باشد تلفن شخص به مدت سه ماه با اختار کتبی قطع و تجدید ارتباط مستلزم پرداخت هزینه های مربوط خواهد شد.اگر برای بار دوم باشد تلفن آن شخص سه ماه با اختار کتبی قطع و تجدید ارتباط آن مستلزم تقاضای مشترک و پرداخت هینه های مربوط خواهد بود.اگر برای بار سوم باشد،شرکت مخابرات ارتباط تلفنی وی را به طور دائم قطع و اقدام به جمع آوری منصوبات تلفن کرده و ودیعه مربوط به مشترک را پس از تسویه حساب مسترد خواهد کرد.

نکته دوم:برای اثبات جرم مزاحمت تلفنی علاوه بر دلایل عمومی از قبیل اقرار،شهادت،علم قاضی و...می توان از دلایلی همچون صدای ضبط شده مزاحم هم استفاده کرد.

نکته سوم: برای طرح شکایت شخص متضرر می تواند یا به دادسرای محل زندگی مراجعه نموده یا با مراجعه به مخابرات محل زندگی موضوع را پیگیری کند.

بهترین وکیل در ایران

بهترین وکلا

وکیل با تجربه

تعداد بازدید صفحه : 71
CAPTCHA
محمد مومن زاده | وکیل پایه یک دادگستری
صفحه اصلی درباره من مشاوره حقوقی پرسش و پاسخ تماس با من ویدئو ها مقالات حقوقی اطلاعات مراجع قضایی دانستنی های حقوقی خدمات وکالت
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به محمد مومن زاده می باشد .
طراحی سایت و سئو : ایران طراح