امروز شنبه ۲ بهمن ۱۴۰۰
عبــاس آباد ، خیــابــان علـی اکـبــری
کــوچه فــرهاد ، پلاک 24 ، واحــد 7
شما اینجا هستید : صفحه اصلی  -> پرسش و پاسخ >
پرسش و پاسخ
CAPTCHA
رمضانی در تاریخ دوشنبه 29 آذر 1400 :
با عرض سلام؛من سوالی دارم از خدمتتون . فرض بر این می گیریم که یک دختری 9 ساله هست ولی از نظر ظاهری و عقلی به یک دختر کامل 9ساله نخورد و این دختر مشروب بخورد آیا طبق قانون مجازات خواهد شد؟
باسلام با توجه به علم قاضی ،علاوه بر شرط بلوغ در خصوص جرایم حدی نیاز به رشید و آگاه بودن مرتکب جرم می باشد و در اینجا با توجه به رشید نبودن مرتکب ،وی مجازات نخواهد شد.
فاطمه در تاریخ چهارشنبه 24 آذر 1400 :
سلام من سوالی داشتم من حیوون خونگی دارم که به پارک برده بودمش شخصی سگی داشت وبا آن سگ آنجا بود ناگهان سگش حیوون منو زخمی کرد و صاحب شخص هم می دونست که حیوونش خطرناکه ولی ادعا می کنه که حواسش نبوده آیا می تونم از اون شخص شکایت کنم؟مجازاتی برای اون در نظر گرفته می شه؟میشه راهنماییم کنید لطفا.
سلام،بله؛ صاحب حیوانی که خسارت زده از باب مسئولیت مدنی باید خسارت پرداخت کند.
مریم در تاریخ چهارشنبه 10 آذر 1400 :
سلام اقای مومن زاده من دانشجوی ترم 3حقوقم سوالی از خدمتتون داشتم در رابطه با درس جزای عمومی دو اینکه اگر کسی شخصی رو مجبور کنه تا دیگری رو بکشه ایا اون شخصی که مجبور به قتل شده قصاص می شود؟
با سلام و درود خدمت شما به شرایط انجام قتل از قبیل اکراه،اجبار و یا به عنوان وسیله ی شخصی را برای ارتکاب قتل استفاده نموده باشد؛می توان مجازات های مختلفی داشته باشد.
رفیعی در تاریخ دوشنبه 8 آذر 1400 :
با سلام ببخشید جناب مومن زاده من سوالی داشتم از خدمتتون اگه ماموری هنگام بازرسی و تفتیش خانه از خانه سرقت کنه من باید برای شکایت به دادگاه ویژه نظامیان شکایت کنم؟
صلاحیت رسیدگی به این جرم با دادگاه های کیفری2می باشد و طبق قانون به جرائم عمومی ضابطین در دادگاه های عمومی رسیدگی می شود.
محمد در تاریخ يكشنبه 7 آذر 1400 :
سلام وقتتون بخیر ،می خواستم سوالی از خدمتتون بپرسم پدر من دو ماهی هست فوت شده و برادرم ادعا می کنه قبل از فوتش یک وصیت نامه نوشته و شش دونگ خانه را به او داده من می تونم اعتراض کنم و از راه قانونی سهم خودم را از بردارم بگیرم؟؟ممنون میشم کمکم کنید
سلام وقت و روز شما هم بخیر؛ ملاک اعتبار وصیت نامه پذیرش وراث نمی باشد و در صورتی که احد از وراث به اصالت وصیت نامه معترض باشد ،بایستی از طریق قانونی جهت اثبات ادعای خویش اقدام نماید.
رحمن در تاریخ يكشنبه 30 آبان 1400 :
سلام من یک ایده دارم که میخواهم برای یک شرکت اجرا کنم ایده من میتواند موجب ایجاد تحول در جذب مشتری برای این شرکت و شرکت رقیب آن شود و علاوه بر آن موجب سود برای کارفرما شرکت مادر نیز خواهد شد با اجرا و موفقیت ایده من برای شرکت اول اجرایی کردن آن برای شرکت دوم نیز ممکن میشود و اجتناب ناپذیر است و موفقیت این دو شرکت موجب موفقیت شرکت سوم که کارفرما است خواهد بود پیاده کردن این ایده ممکن است نیاز به گرفتن مجوز از نهادی مربوطه داشته باشد و هزینه ای برای مجری آن ندارد من میخواهم با در نظر داشتن این موارد ضمن برسی بیشتر ایده از نظر کارآمدی آن و تمام جوانب اجرایی کردن آن نظیر نیاز به ثبت در داخل و خارج از کشور نظر مشورتی و پیشنهاد شمارا بدانم باتشکر وسپاس ودرود
با سلام با توجه به نیاز بررسی همه جانبه توسط کارشناسان متخصص امر،ابتدا با کارشناسان متخصص مشورت نمایید و در صورت تمایل به ثبت برند ،ثبت اختراع و سایر مسائل با شماره 86122587تماس گرفته و به دفتر مراجعه فرمایید.
فرهاد در تاریخ سه شنبه 11 آبان 1400 :
سلام جناب وقتتون بخیر، میخاستم بدونم اگه ماشینی رو به امانت به کسی بدی بعد باماشین تریاک جابه جا کنه و پلیس دستگیرش کنه و ماشینو توقیف کنه صاحب ماشین ک بی اطلاع بوده می تونه ماشینشوپس بگیره؟
سلام وقت شماهم بخیر بله ؛طبق قانون چنانچه حمل مواد مخدر یا روان گردان های صنعتی غیر دارویی بدون اذن و اطلاع مالک وسیله نقلیه صورت گرفته باشد وسیله نقلیه به مالک آن مسترد می شود.
در تاریخ دوشنبه 17 آبان 1400 :
سلام قربان وقتتون بخیر ببخشید دنبال تغییر نام هستم از زهره به نور و مستنداتی هم دارم گواهی تولد و تا ۶ سالگی به اسم نور بوده و بنابه شرایط زندگی در قطر دنبال پیگیری اون از طریق ثبت احوال امور خارجه هستم اگه میتونین کمکم ممنون میشم
با سلام به علت تکمیل نبودن توضیحات در صورت تمایل جهت انجام مشاوره با شماره واتساپ09052174927تماس بگیرید.
فاطمه در تاریخ يكشنبه 4 مهر 1400 :
سلام خسته نباشید ببخشید میخاستم بدونم اگر دزدی به خانه امد و با چاقویی به ادم حمله کرد وبا آن چاقو ما دزد رو بکشیم آیا قتل عمد هست این؟ چه حکمی داره؟
هر انسانی حق دارد در هنگام مواجه شدن با خطر به دفاع از جان، مال و ناموس خود و افرادی که دفاع از آنها بر وی واجب است، اقدام کند.لذا جهت کشتن سارقی که به منزل شما هجوم آورده است بایستی شرایط مذکور در ماده ۱۵۶ قانون مجازات اسلامی موجود باشد. ماده 156 می‌گوید: هرگاه فردي در مقام دفاع از نفس، عرض، ناموس، مال يا آزادي تن خود يا ديگري در برابر هرگونه تجاوز يا خطر فعلي يا قريب‌الوقوع با رعايت مراحل دفاع، مرتکب رفتاري شود كه طبق قانون جرم محسوب مي‌شود، در صورت اجتماع شرايط زير مجازات نمي‌شود: الف– رفتار ارتكابي براي دفع تجاوز يا خطر ضرورت داشته باشد. ب– دفاع مستند به قراین معقول یا خوف عقلایی باشد. پ– خطر و تجاوز به‌سبب اقدام آگاهانه يا تجاوز خود فرد و دفاع ديگري صورت نگرفته باشد. ت– توسل به قواي دولتي بدون فوت وقت عملاً ممكن نباشد يا مداخله آنان در دفع تجاوز و خطر مؤثر واقع نشود. پس با توجه به شرایط ماده ۱۵۶ قانون مجازات اسلامی اگر صاحب خانه پس از دفع خطر دزد مجدد خودش چاقو را بردارد و به سارق حمله ور شود و او را بقتل برساند مشمول ماده ۱۵۶ نمی گردد.
مهسا در تاریخ يكشنبه 4 مهر 1400 :
سلام وقت بخیر میخواستم بدونم اگر زنی مهریه خودش رو در مقابل طلاق توافقی ببخشه میتونه تو زمان عده رجوع کنه و مهریشو طلب کنه؟
وفق ماده 1146قانون مدنی طلاق خلع آن است که زن به واسطه کراهتی که از شوهر خود دارد ،در مقابل مالی که به شوهر می دهد طلاق بگیرد ،اعم از اینکه مال مزبور عین مهر یا معادل آن و یا بیش تر و یا کمتر از مهر باشد.در اینجا با توجه به توافقی که صورت یافته است اگر زن به مهری که بخشیده است رجوع نماید،مرد هم می تواند به زندگی مشترک رجوع نماید و توافقات بر طلاق منحل می گردد و همان طور است در طلاق مبارات که در آنجا میزان توافق بر مهر نمی تواند بیش از مقدار مهریه باشد ،اما در طلاق خلع این امکان وجود دارد،
مهدیار در تاریخ يكشنبه 4 مهر 1400 :
اگر زنی شوهر داشته باشد و با مردی زنا کند میتواند از همسر خود جدا شود و با آن مرد ازدواج کند؟
وفق ماده 1054قانون مدنی زنای با زن شوهردار یا زنی که در عده رجعیه است موجب حرمت ابدی است یعنی مرد با آن زن تا آخر عمر نمی تواند ازدواج نماید.
صدف در تاریخ يكشنبه 28 شهريور 1400 :
سلام.خسته نباشید.والدین من ۱۹ ساله که جدا شدن.من ۷ سالم بود.روز طلاق پدربزرگم و پدرم امضا زدن که خرج من رو بدن چون پدرم اعتیاد داشت،پدربزرگم قبول کرد که بده.اما تو این ۱۹ سال دریغ از هزارتومن پول.میتونم اقدام کنم واسه نفقه؟؟؟حداقل پول جهیزیه بدن.پدرم مجهول المکان هستش حتی روزنامه هم عکسش رو دادیم و اینا میگن ازش خبر نداریم.حقمو میخوام.میتونم بگیرم؟
باسلام،مستند به ماده 1206قانون مدنی ،اصل بر این است که نفقه گذشته اقارب (خویشان واجب و النفقه )قابل مطالبه نیست لذا حتی در صورت قول دادن به پرداخت و عدم انجام این تعهد نمی توان پدر را به پرداخت نفقه مربوط به ایام گذشته فرزندان ،ملزم ساخت.اما صرفا در خصوص نفقه ایام گذشته همسر این امکان وجود دارد.
نسترن در تاریخ يكشنبه 19 بهمن 1399 :
با سلام. من یک هفته است که طلاق گرفتم و پدرم بیمه تامین اجتماعی میریخت و الان پدرم فوت شده است. آیا میتوانم از مستمری پدرم استفاده کنم؟ چه مدت از زمان طلاق باید گذشته باشد؟
ابتدا با مراجعه به شورای حل اختلاف محل زندگی خود چنانچه حصر وراثت انجام شده از شورا رأی انحصار وراثت پدر را دریافت نمایید در غیراین صورت اقدام به ثبت دادخواست حصر وراثت نموده و با مراجعه به ثبت احوال اطلاعات تمامی وراث را پرینت گرفته و در اختیارشما قرار خواهند داد 3- با ثبت حصر وراثت ،به ثبت دادخواست تقسیم ترکه اقدام نمایید مدارک مورد لزوم شما اطلاعات شناسناسنامه و کارت ملی تمام ورثه،استشهادیه حصر وراثت (با حضور دردفتر اسناد رسمی اقدام به ثبت ودریافت نمایید)،فرم ارزش اموال متوفی، گواهی واریز مالیات (با مراجعه به اداره دارایی دریافت کنید) مستمری در صورت عدم رضایت وراث دیگر به نسبت سهم الارث پسر دو برابر سهم دختران و مادر به نسبت سهم الارث خود تعلق میگیرد.
علیرضا در تاریخ يكشنبه 19 بهمن 1399 :
لطفا راهنمايي بفرماييد اگر بخواهم سند ماشين خود رو كلا به نام پسر 25 ساله خود بنمايم از كجا بايد شروع كنم؟
باسلام.ابتدا از طریق مراکز تعویض پلاک نسبت به بنام کردن پلاک به نام ایشان اقدام و سپس از طریق یکی از دفاتر اسناد رسمی نسبت به انتقال سند اقدام کنید
محمد مومن زاده | وکیل پایه یک دادگستری
صفحه اصلی درباره من مشاوره حقوقی پرسش و پاسخ تماس با من ویدئو ها مقالات حقوقی اطلاعات مراجع قضایی دانستنی های حقوقی خدمات وکالت
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به محمد مومن زاده می باشد .
طراحی سایت و سئو : ایران طراح