امروز شنبه ۲ بهمن ۱۴۰۰
عبــاس آباد ، خیــابــان علـی اکـبــری
کــوچه فــرهاد ، پلاک 24 ، واحــد 7
مجازات جرم حبس کردن زن در خانه توسط شوهر

مجازات جرم حبس کردن زن در خانه توسط شوهر

انسان اشرف مخلوقات است و خداوند یکی از بزرگ ترین نعمت هایی که به انسان عطا کرده حریت و آزادی است و هیچ شخصی حق گرفتن این امتیاز بزرگ را از آدمی ندارد مگر در مواردی که طبق قانون در جامعه مشخص شده باشد و اگر آن ها رعایت نشوند باعث به خطر افتادن منافع دیگران و جامعه خواهد شد.

وکیل قوی

انسان در هر کجا که اسیر باشد و نتواند با میل و اراده ی خود از آنجا تردد کند مصداق بازداشت غیر قانونی است خواه آن شخص که باعث عدم تردد آن فرد می شود همسرش باشد یا دیگری.

_آیا می خواهید در رابطه با مجازات جرم آدم ربایی بدانید؟

_آیا می خواهید در رابطه با مجازات جرم اسید پاشی بدانید؟

_آیا می خواهید در رابطه با مجازات جرم تهدید اشخاص بدانید؟

در همین مورد ماده ی 583قانون مجازات اسلامی  تعزیرات بیان می دارد:

هرکس از مقامات یامامورین دولتی یا نیرو های مسلح یا غیر آن ها بدون حکمی از مقامات صلاحیت دار در غیر مواردی که در قانون جلب یا توقیف اشخاص را تجویز نموده،شخص را توقیف یا حبس کند یا به عنف در محلی مخفی نماید به مجازات یک تا سه سال حبس یا جزای نقدی از شش تا هجده ملیون ریال محکوم خواهد شد.

نکته1:حبس زن توسط شوهر طبق قانون جرم به حساب آمده و در مواردی هم می توان از آن به عنوان عسر و حرج استفاده نمود و از همسر جدا شد.

نکته2:عده ای از افراد تصور می کنند زن ناشزه ای که همسر او حاضر به طلاقش نیست و همسر می تواند آن زن را در خانه حبس کند در صورتی که این طور نیست و حتی زن ناشزه را هم نمی توان  حبس و زندانی کرد وانجام این عمل تعقیب و مجازات کیفری در پی خواهد داشت.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید:

86120774

86122587

وکیل خوب

وکیل پایه یک در تهران

وکیل کیفری و جنایی

تعداد بازدید صفحه : 40
CAPTCHA
نسترن در تاریخ دوشنبه ۱۳ دی ۱۴۰۰ :
عاااالی
محمد مومن زاده | وکیل پایه یک دادگستری
صفحه اصلی درباره من مشاوره حقوقی پرسش و پاسخ تماس با من ویدئو ها مقالات حقوقی اطلاعات مراجع قضایی دانستنی های حقوقی خدمات وکالت
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به محمد مومن زاده می باشد .
طراحی سایت و سئو : ایران طراح