امروز شنبه ۲ بهمن ۱۴۰۰
عبــاس آباد ، خیــابــان علـی اکـبــری
کــوچه فــرهاد ، پلاک 24 ، واحــد 7
مراجع رسیدگی دادگاه کیفری2

مراجع رسیدگی دادگاه کیفری2

مراجع عمومی مراجعی هستند که اصولا صلاحیت رسیدگی به تمام جرائم را دارند مگر جرائمی که استثناعن در صلاحیت دادگاه دیگری قرار گرفته است.

وکیل قوی

دادگاه کیفری دو صلاحیت عام رسیدگی به تمامی جرائم را داراست بجز در مواردی که قانون،صلاحیت رسیدگی را در اختیار مرجع دیگری قرار داده باشد.

_آیا می خواهید در رابطه با استثناعات قواعد صلاحیت محلی بدانید؟

_آیا می خواهید در رابطه با نحوه ی تعیین صلاحیت دادگاه های کیفری بدانید؟

_آیا می خواهید در رابطه با مقایسه استثناعات مسئولیت کیفری سال1370با سال1392را بدانید؟

دادگاه کیفری دواصولا با یک رئیس یا دادرس علی البدل که از قضات هستند در حوزه ی قضایی شهرستان تشکیل می گردد؛البته در نقاطی که به دلیل کمی جمعیت ،هنوز به شهرستان تبدیل نشده است و معمولا به آن بخش می گویند در صورت ضرورت با تشخیص رئیس قوه قضائیه ،دادگاه عمومی بخش تشکیل می شود و به جرائم در حوزه ی صلاحیت دادگاه کیفری دو رسیدگی می کند.

در شرایطی هم که عده ای از هم میهنان عزیزمان در نقاطی از کشور به صورت عشایری یا شهرک های صنعتی زندگی می کنند به دلیل کمی جمعیت و در نتیجه زیاد نبودن پرونده ها ،دادگاه مستقلی برای آنها تشکیل نشده و دعاوی و جرائم ارتکابی آنها معمولا در دادگاه هایی رسیدگی می شود که محل استقرار آنها از این مناطق دور است؛همچنین به تشخیص رئیس قوه قضائیه در شهرستان های جدید که به لحاظ کم بودن دعاوی حقوقی و کیفری آنها،ضرورتی به تشکیل دادگستری نباشد،دادگاه عمومی بخش تشکیل می شود.

نحوه رسیدگی دادگاه کیفری2

نحوه ی رسیدگی دادگاه کیفری دو به این صورت است که بعد از اتمام دادسرا ،بازپرس در صورت موافقت مطروحه رسیدگی و برای جرم رخ داده،مجازات قانونی صادر کند.البته در صورتی که جرم از جرایمی باشد که مستقیما در دادگاه مطرح می شود،تاریخ رسیدگی به شاکی و متهم ابلاغ می شود وبه پرونده رسیدگی می شود.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در رابطه با دادگاه کیفری دو و صلاحیت آن با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید تا با ارائه خدمات مشاوره پاسخ گوی شما عزیزان باشیم.

86120774

86122587

وکیل خوب

وکیل پایه یک در تهران

وکیل کیفری و جنایی

تعداد بازدید صفحه : 41
CAPTCHA
محمد در تاریخ سه شنبه ۳۰ آذر ۱۴۰۰ :
عالی بود ممنون
محمد مومن زاده | وکیل پایه یک دادگستری
صفحه اصلی درباره من مشاوره حقوقی پرسش و پاسخ تماس با من ویدئو ها مقالات حقوقی اطلاعات مراجع قضایی دانستنی های حقوقی خدمات وکالت
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به محمد مومن زاده می باشد .
طراحی سایت و سئو : ایران طراح