تماس مستقیم با وکیل
09124464865
تماس با وکیل : 09124464865
امروز جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳
عبــاس آباد ، خیــابــان علـی اکـبــری
کــوچه فــرهاد ، پلاک 24 ، واحــد 7
مجازات جرم پارتی شبانه

مجازات جرم پارتی شبانه

امروز در کشور ما بسیاری از جوانان و نوجوانان که به دنبال هیجان و سرگرمی هستند در مجالسی تحت عنوان مهمانی های مختلط  و  پارتی های شبانه شرکت می کند. بسیاری از مردم تصور می‌کنند که شرکت در پارتی های شبانه جرم است در حالی که در قانون ایران جرمی تحت این عنوان پیش بینی نشده است اما با توجه به شرایط، ممکن است افراد حاضر در آن مهمانی دستگیر و مجرم شناخته شوند.

روابط نامشروع در پارتی شبانه

روابط نامشروع و مادون زنا از جمله جرایمی است  که در  پارتی های شبانه بسیار اتفاق افتاده و ابعاد گسترده و پیچیده ای دارد و از راه رفتن زن و مرد نامحرم در کنار یکدیگر تا برهنه خوابیدن در کنار هم قبل از دخول را شامل می شود.

مطابق با ماده 637قانون مجازات اسلامی هرگاه زن و مردی که بین آنها علقه زوجیت نباشد، مرتکب روابط نامشروع یا عمل منافی عفت غیر از زنا از قبیل تقبیل( بوسیدن )یا مضاجعه شوند، به شلاق تا99 ضربه محکوم خواهند شد و اگر عمل با عفت و اکراه باشد فقط اکراه کننده تعزیر می شود.

نکته:  روابط نامشروع از جمله جرایم قابل گذشت است.

 

مصرف مشروبات الکلی در پارتی شبانه

یکی دیگر از جرایمی که در پارتی های شبانه بسیار رایج است مصرف مشروبات الکلی است که مطابق با ماده264 قانون مجازات اسلامی مصرف مسکر از قبیل خوردن، تزریق و تدخین آن کم باشد یا زیاد، جامعد باشد یا مایع، مست کند یا نکند، خالص باشد یا مخلوط به گونه‌ای که آن را از مسکر بودن خارج نکند موجب حد است و مجازات آن80 ضربه شلاق حدی است.

جرایم حدی به جرایمی گفته می‌شود که قانونگذار در قانون کمیت و کیفیت آن را مشخص کرده و هیچ قاضی و مرجع قضایی نمی‌تواند آن را تغییر دهد.

 

مجازات ایجاد مزاحمت در مهمانی مختلط

اگر شخصی اقدام به برگزاری پارتی شبانه کند و به وسیله ای سر و صدا یا موسیقی بلند برای همسایگان ایجاد مزاحمت کند، مصداق جرم مزاحمت در مهمانی مختلط می شود. ماده618 قانون مجازات اسلامی در این باره اشعار می‌دارد هرکس با هیاهو و جنجال یا حرکات غیر متعارف یا تعرض به افراد موجب اخلال نظم و آسایش و آرامش عمومی گردد یا مردم را از کسب و کار باز دارد به حبس از سه ماه  تا یک سال و تا74ضربه شلاق محکوم خواهد شد.

 

نکته ها و قوانین مرتبت با ماده618قانون مجازات اسلامی

نظریه مشورتی شماره 7/99/329مورخ 1399/04/03 اداره حقوقی قوه قضاییه
 
سوال: شخصی در آپارتمان محل سکونت خود سر و صدای شدیدی دارد و موجب آزار و اذیت همسایه طبقه پایین شده و شکایتی را مبنی بر ایجاد مزاحمت مطرح و دادگاه بدوی مطابق ماده 690متهم را محکوم به تحمل حبس کرده است. آیا استناد به ماده مذکور در فرض سوال است؟ چنانچه عمل متهم با ماده مذکور مطابقت ندارد آیا دارای وصف کیفری است؟ اگر وصف کیفری دارد، مستند قانونی آن چیست؟ 
 
پاسخ: صرف ایجاد صدا از سوی ساکنان یک واحد آپارتمان مشمول ماده 690قانون مجازات اسلامی (تعزیرات) مصوب 1375نمی‌باشد، لیکن در صورت جمع بودن شرایط لازم برای تحقق جرایم موضوع ماده 618قانون یاد‌شده و یا ماده 29قانون هوای پاک مصوب 1396، می‌تواند مصداق این عناوین مجرمانه بوده و از این حیث قابل مجازات باشد.
 
 

مصرف مواد مخدر و روانگردان ها در پارتی شبانه

یکی از مشکلات عدیده ای که امروزه بسیاری از افراد جامعه درگیر آن هستند استفاده از مواد مخدر و روانگردان‌ها است که در اکثر پارتی های شبانه و مهمانی‌های مختلط جوانان آن را مصرف می‌کنند و با از دست دادن قدرت درک و تصمیم گیری بستر به وجود آمدن بسیاری از جرایم محیا می شود.

ماده1 قانون مبارزه با مواد مخدر ،استعمال مواد مخدر صنعتی و سنتی را جرم دانسته و علاوه بر استعمال مواد مخدر، تهیه و حمل و نگهداری مواد مخدر، فروش یا خرید مواد مخدر نیز جرم محسوب می شود و متهمین مطابق با قانون مبارزه با مواد مخدر حسب مورد به مجازات حبس یا جزای نقدی به نفع دولت محکوم می گردند.

چگونه بهترین وکیل را بشناسیم؟

از آنجایی که اقامه دعوی در هر یک از جرایم حقوقی و کیفری همانند جرائمی که در پارتی های شبانه اتفاق می‌افتد در مراجع قضایی تنها یک بار امکان پذیر است( مگر مواردی که به موجب قانون ازاین قاعده مستثنی هستند) یک وکیل خوب و حرفه ای با توجه به داشتن راهکارها و دانشی که در قانون دارد می تواند شما را در تسریع روند پرونده یاری نماید تا در کمترین زمان و بالاترین سرعت ممکن به نتیجه مطلوب دست یابید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با مجازات جرم پارتی شبانه و دریافت مشاوره حقوقی با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید:

86120774

86122587

 

تعداد بازدید صفحه : 631
سئوالات خود را در مورد مجازات جرم پارتی شبانه بپرسید :
CAPTCHA
محمد مومن زاده | وکیل پایه یک دادگستری
وکیل پایه یک دادگستری درباره من خدمات وکالت مشاوره حقوقی ویدئو ها دانستنی های حقوقی اطلاعات مراجع قضایی پرسش و پاسخ بررسی یک پرونده
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به محمد مومن زاده می باشد .
طراحی سایت و سئو : ایران طراح