تماس مستقیم با وکیل
09124464865
تماس با وکیل : 09124464865
امروز جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳
عبــاس آباد ، خیــابــان علـی اکـبــری
کــوچه فــرهاد ، پلاک 24 ، واحــد 7
شما اینجا هستید : وکیل پایه یک  -> ویدئوها >
ویدئوها
 
نکاتی در رابطه با قانون کاهش مجازات کاهش حبس تعزیری
نکاتی در رابطه با قانون کاهش مجازات کاهش  حبس تعزیری در قانون کاهش حبس تعزیری ، ماده684 قانون مجازات اسلامی مصوب 1375 حبس این ماده به درجه 6 تبدیل شده و کاهشش یافته است که پیش ازاین هرکس محصولات باغات و تاکستان دیگری را تخریب می کرد به مجازات 6 ماه الی  3 سال حبس و 74 ضربه شلاق محکوم می شد اما پس از تصویب این قانون مجازات این جرم به نوع در جه 6 تبدیل شده است  و البته طبق تبصره ماده11 همین قانون با توجه به قابل گذشت بودن این جرم مطرح مجازات به نصف تقلیل می یابد و مجازات شخصی که موجب تخریب باغات دیگری شده است را به 3 ماه تا یک سال حبس محکوم نموده و همچنان مجازات 74ضربه شلاق  بر جای خود باقی است و در خصوص نکته آخر در این بند  باید توجه داشت که با توجه به قانون مجازات اسلامی سال1392 این جرم با توجه به درجه6 بودن شامل شروع به ارتکاب جرم نمی شود.  
منتشر شده در تاریخ شنبه 5 شهريور 1401
ادامه مطلب ...
 
جرم کلاهبرداری چیست ؟وچه زمانی می توان گفت کلاهبرداری انجام شده است؟
جرم کلاهبرداری چیست و چه زمانی می توان گفت کلاهبرداری انجام شده است؟ مستند جرم کلاهبرداری ماده 1قانون تشدید مجازات مرتکبین ارتشاء ،اختلاس و کلاهبرداری است و در 2تبصره. جرم کلاهبرداری در صورتی است که شخص متوسل شود به وسایل متقلبانه همراه با سوء نیت برای بردن مال دیگری و در عنصر مادی این جرم ،که یک جرم مرکب است یعنی بیش از دو رفتار مجرمانه تشکیل می شود.  
منتشر شده در تاریخ دوشنبه 6 دي 1400
ادامه مطلب ...
 
صلاحیت دادگاه های ایران در مورد اتباع ایرانی که در خارج از کشور مرتکب جرم می شوند
صلاحیت دادگاه های ایران در مورد اتباع ایرانی که در خارج از کشور مرتکب جرم می شوند ماده7 قانون مجازات اسلامی سال92بیان می کند تبعه ایرانی که در خارج از کشور مرتکب جرم تعزیری می شود و به ایران برگردد یا در ایران پیدا شود طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران محاکمه خواهد شد.  
منتشر شده در تاریخ دوشنبه 6 دي 1400
ادامه مطلب ...
 
مجازات جرم کلاهبرداری
کلاهبرداری   در خصوص مجازات شخص کلاهبردار  قسمت اول ماده 1قانون تشدید مجازات مرتکبین ارتشاء،اختلاس و کلاهبرداری یک تا هفت سال حبس و پرداخت جزای نقدی معادل مالی که شخص کلاهبرداری کرده است.
منتشر شده در تاریخ دوشنبه 6 دي 1400
ادامه مطلب ...
 
خیانت در امانت
خیانت در امانت   مستند قانونی این جرم ماده674قانون تعزیرات مصوب 1375است.هرگاه شخصی با سوء نیت مالی را که از طریق مالک یا متصرف قانونی آن به وی سپرده شده ذیل یک عقد امانی،شخص این اموال را استعمال یا تصرف یا تلف ومفقود کند،منجر به خیانت در امانت شده است.
منتشر شده در تاریخ دوشنبه 6 دي 1400
ادامه مطلب ...
 
تحصیل مال از طریق نامشروع
تحصیل مال از طریق نامشروع   ماده2 قانون تشدید مجازات مرتکب ارتشاء،اختلاس،کلاهبرداری مقرر داشته هر گاه شخصی امتیازاتی را که مختص اشخاص خاص به دلیل ویژه تفوض گردیده  و آن ها از قبیل مجوز صادرات و واردات و از این قبیل موارد را مورد خرید و فروش و یا سوء استفاده قرار دهدو یا در توضیع کالاها ،تقلبی را انجام دهد و یا به طور کلی مال یا وجهی را از طریق نامشروع و شرایط فاقد مشروعیت قانونی بدست آورد مجرم محسوب می شود و مضاف بر استرداد آن مال به مجازات سه ماه الی دوسال حبس و یا جریمه نقدی معادل 2برابر اموال بدست آمده محکوم می شود.
منتشر شده در تاریخ دوشنبه 6 دي 1400
ادامه مطلب ...
محمد مومن زاده | وکیل پایه یک دادگستری
وکیل پایه یک دادگستری درباره من خدمات وکالت مشاوره حقوقی ویدئو ها دانستنی های حقوقی اطلاعات مراجع قضایی پرسش و پاسخ بررسی یک پرونده
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به محمد مومن زاده می باشد .
طراحی سایت و سئو : ایران طراح