امروز دوشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱
عبــاس آباد ، خیــابــان علـی اکـبــری
کــوچه فــرهاد ، پلاک 24 ، واحــد 7
شما اینجا هستید : صفحه اصلی  -> ویدئوها >
ویدئوها
 
جرم کلاهبرداری چیست ؟وچه زمانی می توان گفت کلاهبرداری انجام شده است؟
جرم کلاهبرداری چیست و چه زمانی می توان گفت کلاهبرداری انجام شده است؟ مستند جرم کلاهبرداری ماده 1قانون تشدید مجازات مرتکبین ارتشاء ،اختلاس و کلاهبرداری است و در 2تبصره. جرم کلاهبرداری در صورتی است که شخص متوسل شود به وسایل متقلبانه همراه با سوء نیت برای بردن مال دیگری و در عنصر مادی این جرم ،که یک جرم مرکب است یعنی بیش از دو رفتار مجرمانه تشکیل می شود.  
منتشر شده در تاریخ دوشنبه 6 دي 1400
ادامه مطلب ...
 
صلاحیت دادگاه های ایران در مورد اتباع ایرانی که در خارج از کشور مرتکب جرم می شوند
صلاحیت دادگاه های ایران در مورد اتباع ایرانی که در خارج از کشور مرتکب جرم می شوند ماده7 قانون مجازات اسلامی سال92بیان می کند تبعه ایرانی که در خارج از کشور مرتکب جرم تعزیری می شود و به ایران برگردد یا در ایران پیدا شود طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران محاکمه خواهد شد.  
منتشر شده در تاریخ دوشنبه 6 دي 1400
ادامه مطلب ...
 
مجازات جرم کلاهبرداری
کلاهبرداری   در خصوص مجازات شخص کلاهبردار  قسمت اول ماده 1قانون تشدید مجازات مرتکبین ارتشاء،اختلاس و کلاهبرداری یک تا هفت سال حبس و پرداخت جزای نقدی معادل مالی که شخص کلاهبرداری کرده است.
منتشر شده در تاریخ دوشنبه 6 دي 1400
ادامه مطلب ...
 
خیانت در امانت
خیانت در امانت   مستند قانونی این جرم ماده674قانون تعزیرات مصوب 1375است.هرگاه شخصی با سوء نیت مالی را که از طریق مالک یا متصرف قانونی آن به وی سپرده شده ذیل یک عقد امانی،شخص این اموال را استعمال یا تصرف یا تلف ومفقود کند،منجر به خیانت در امانت شده است.
منتشر شده در تاریخ دوشنبه 6 دي 1400
ادامه مطلب ...
 
تحصیل مال از طریق نامشروع
تحصیل مال از طریق نامشروع   ماده2 قانون تشدید مجازات مرتکب ارتشاء،اختلاس،کلاهبرداری مقرر داشته هر گاه شخصی امتیازاتی را که مختص اشخاص خاص به دلیل ویژه تفوض گردیده  و آن ها از قبیل مجوز صادرات و واردات و از این قبیل موارد را مورد خرید و فروش و یا سوء استفاده قرار دهدو یا در توضیع کالاها ،تقلبی را انجام دهد و یا به طور کلی مال یا وجهی را از طریق نامشروع و شرایط فاقد مشروعیت قانونی بدست آورد مجرم محسوب می شود و مضاف بر استرداد آن مال به مجازات سه ماه الی دوسال حبس و یا جریمه نقدی معادل 2برابر اموال بدست آمده محکوم می شود.
منتشر شده در تاریخ دوشنبه 6 دي 1400
ادامه مطلب ...
محمد مومن زاده | وکیل پایه یک دادگستری
صفحه اصلی درباره من مشاوره حقوقی پرسش و پاسخ تماس با من ویدئو ها مقالات حقوقی اطلاعات مراجع قضایی دانستنی های حقوقی خدمات وکالت
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به محمد مومن زاده می باشد .
طراحی سایت و سئو : ایران طراح