تماس مستقیم با وکیل
09124464865
تماس با وکیل : 09124464865
امروز پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳
عبــاس آباد ، خیــابــان علـی اکـبــری
کــوچه فــرهاد ، پلاک 24 ، واحــد 7
تجاوز به عنف

تجاوز به عنف

تجاوز به عنف یکی از بزرگ ترین جرایم است که در کشور های مختلف هم با آن برخورد سخت و جدی شده است و علاوه بر نظم عمومی اخلاق حسنه را هم به خطر می اندازد.

مصداق تجاوز به عنف

از مصادیق تجاوز به عنف ، زنای در حال بیهوشی ، خواب یا مستی یا از طریق ربایش ، تهدید و یا ترساندن زن ، اگرچه موجب تسلیم شدن او شود و همچنین اغفال و فریب دختر نابالغ در حکم زنای به عنف می باشد.

 

مجازات جرم تجاوز به عنف چیست؟

مجازات تجاوز جنسی که مطابق بند ت ماده224قانون مجازات اسلامی وجود عنف در تجاوز جنسی،یکی از مواردی است که منجر به تشدید کیفر زنا تا حد اعدام می گردد.

 

جرائم حدی چیست؟

جرائم حدی از جمله جرائمی است که در قانون میزان و نوع آن معیین شده است و هیچ قاضی یا مرجع قضایی نمی تواند آن را تغییر دهد .

 

از شرایط اثبات تجاوز در ایران

1-چهار نفر شاهد مرد

2-اعتراف خود مجرم

3-تشخیص قاضی پرونده

 

بهترین زمان برای اثبات تجاوز

پس از تجاوز به عنف به دلیل کمرنگ شدن اثرات آن اثبات آن مقداری سخت و دشوار است و بهتر است همان لحظه به پزشکی قانونی مراجعه نمود تا بتوان پیش از ازبین رفتن آثار آن، وقوع این حادثه را ثابت نمود اما به دلیل اینکه پس از این اتفاق حال روحی و روانی مجنی علیه زیاد مناسب و مساعد نبوده می توان برای اثبات تجاوزبه عنف طی 72ساعت الی5 روز به پزشک قانونی مراجعه نمود،زیرا بعد از آن تشخیص آن سخت و نشدنی است .شایان ذکر است در این مدت نباید استحمام نمود زیرا آثار آن را کمرنگ و یا از بین می رود.

تجاوز به میت

مرده خواهی ،مرده بازی،مرده بارگی و....یکی از نادر ترین بیماری های روانی است که اصطلاحا به آن نکروفیلیا گویند.در این اختلال شخص مجرم تمایل بسیار زیادی به برقراری رابطه جنسی با مرده دارد که ممکن است یا به صورت تصور ذهنی و خودارضایی که خفیف ترین حالت و یا قطع عضو مرده و برقراری رابطه کامل جنسی  با میت است که شدید ترین نوع آن است.
مطابق با ماده222قانون مجازات اسلامی مصوب سال1392تجاوز به میت در حکم زنا دانسته شده و جزو جرائم حدی است که  منجر به صد ضربه شلاق حدی است و در مواردی مرتکب به  اعدام محکوم می شود ؛اما اگر هر یک از زوجین به همسر متوفی خود تجاوز نمایند به مجازات سی و یک تا هفتاد و چهار ضربه شلاق تعزیری محکوم خواهد شد.
 
بیشتر بدانید:تجاوز به میت
 

مجازات تجاوز در کشور های مختلف دنیا

هند:از حبس ابد تا اعدام

فرانسه:حبس از 15 سال تا آخر عمر

چین:از حکم اعدام تا اخته کردن(حذف بیضه در جنس نر)

عربستان:بعد از تزریق بی حس کننده در ملاء عام گردن می زنند.

کره شمالی:اعدام باجوخه آتش

افغانستان:شلیک گلوله به سر یا به دار آویختن

مصر:به دار آویختن

ایران:به دار آویختن

اسرائیل:16سال زندانی

آمریکا :حبس ابد

روسیه:3تا20سال زندان

نروژ:4تا15سال زندان

 

مرجع صالح به رسیدگی جرم تجاوز به عنف

مرجع صالح رسیدگی به بزه زنای به عنف و تهدید به انتشار فیلم آن، به تفکیک نسبت به تهدید به انتشار فیلم، دادگاه انقلاب و نسبت به زنای به عنف، دادگاه کیفری استان است.

 

چگونه بهترین وکیل را بشناسیم؟

تجاوز به عنف یکی از جرائم حدی و بسیار سنگین است که اثبات آن بشدت سخت و دشوار می باشد.از آنجایی که اقامه دعوی در هر یک از جرایم حقوقی و کیفری همانند جرائمی که در پارتی های شبانه اتفاق می‌افتد در مراجع قضایی تنها یک بار امکان پذیر است( مگر مواردی که به موجب قانون ازاین قاعده مستثنی هستند) یک وکیل خوب و حرفه ای با توجه به داشتن راهکارها و دانشی که در قانون دارد می تواند شما را در تسریع روند پرونده یاری نماید تا در کمترین زمان و بالاترین سرعت ممکن به نتیجه مطلوب دست یابید.

جت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با تجاوز به عنف و دریافت مشاوره حقوقی با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید:

86120774

86122587

تعداد بازدید صفحه : 656
سئوالات خود را در مورد تجاوز به عنف بپرسید :
CAPTCHA
سمیرا جاهدی در تاریخ شنبه ۹ مهر ۱۴۰۱ :
الان که اصلا حکم به تجاوز نمیدن همه رو میگن رابطه نامشروع دختر بدبختم کتک میزنن
زهرا در تاریخ سه شنبه ۳۰ آذر ۱۴۰۰ :
چقدر جالب بود عالی
محمد مومن زاده | وکیل پایه یک دادگستری
وکیل پایه یک دادگستری درباره من خدمات وکالت مشاوره حقوقی ویدئو ها دانستنی های حقوقی اطلاعات مراجع قضایی پرسش و پاسخ بررسی یک پرونده
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به محمد مومن زاده می باشد .
طراحی سایت و سئو : ایران طراح