تماس مستقیم با وکیل
09124464865
تماس با وکیل : 09124464865
امروز پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳
عبــاس آباد ، خیــابــان علـی اکـبــری
کــوچه فــرهاد ، پلاک 24 ، واحــد 7
مسدود کردن کارت بانکی

مسدود کردن کارت بانکی

شاید برای هر کسی حداقل یک بار پیش آمده باشد که کارت بانکی خود را گم کند یا به دلیل گم شدن و مفقود شدن آن را  از دست بدهد و اقدامی که در وهله اول باید صورت گیرد غیر فعال کردن کارت یا به عبارتی  مسدود کردن کارت بانکی است.

غیر فعال کردن کارت بانکی

غیر فعال کردن کارت عابر بانک در مواقع گم شدن و یا سرقت کارت بانکی بسیار مهم است،در برخی مواقع برای ما پیش می آید که کارت عابر بانک مان را گم می کنیم و یا کارت مان به سرقت می رود و نخستین اقدامی که ما برای پیشگیری از هر گونه اتفاق غیر منتظره و نابهنجاری باید انجام دهیم مسدود کردن کارت بانکی و غیر فعال کردن کارت مان است.

 

مسدود کردن کارت بانکی از طریق دستگاه خودپرداز

سریع ترین راه ممکن برای مسدود کردن کارت بانکی  ،مراجعه به نزدیک ترین دستگاه عابر بانک است

نکته: نیازی نیست حتما دستگاه خودپرداز متعلق به بانک کارت مفقودی باشد.

 

مسدود کردن کارت بانکی با مراجعه به بانک

راه دیگری برای مسدود کردن کارت بانکی تمامی بانک های کشور وجود دارد،مراجعه به یکی از شعب بانک صادر کننده کارت است. شما باید با در دست داشتن کارت ملی،به شعبه بانک مراجعه کنید.با دریافت فرم مربوط به اعلام مفقودی کارت ،مشخصات کارت را وارد کرده تا درخواست سوزاندن کارت صادر شود.

مزیت استفاده از این روش این است که با مراجعه به شعبه بانک علاوه بر سوزاندن کارت مفقودی و مسدود کردن کارت بانکی ،به طور همزمان می توانید اقدام به گرفتن کارت جدید کنید.

 

بیشتر بدانید:نکاتی در رابطه با برخورد با سارقین منازل

 

مسدود کردن کارت بانکی از طریق تماس با تلفن گویا

با در اختیار داشتن تلفن گویای بانک صادر کننده کارت،از طریق تلفن می توانید اقدام به سوزاندن و غیر فعال کردن کارت  خود کنید.

برای انجام این کار پس از برقراری ارتباط باید مشخصات کارت بانکی و مشخصات شخصی خود را وارد کنید.پس از این مرحله ،درخواست انسداد کارت تایید می شود.

 

سوزاندن کارت با استفاده از اینترنت بانک

از طریق اینترنت بانک نیز می توانید با وارد کردن مشخصات کارت، اقدام به مسدود کردن کارت بانکی کنید.در برخی از بانک ها نیز می توان با استفاده از همراه بانک یا کد دستوری،کارت های صادر شده از طریق آن بانک را مسدود کرد.

 

نکات ایمنی و امنیتی در رابطه با نگهداری کارت عابر بانک

1_اجازه ندهید شخص دیگری رمز عبور شما را ببیند.

2_در هنگام خرید بهتر است خود رمز عبورتان را وارد کنید.

3_رمز عبورتان را در کنار کارت بانکی‌تان قرار ندهید.

4_برگ رسید عملیات بانکی خود را در همان محل رها نکنید و آن را دور بیاندازید.

5_اگر کارت بانکی‌تان داخل دستگاه خودپرداز گیر کرد، صبر کنید تا نفر بعد هم از دستگاه استفاده کند و بعد آن محل را ترک کنید. روز بعد با کارت شناسایی خود به بانک مراجعه کنید و کارت خود را پس بگیرید.

6_هر چند وقت یک‌بار رمز عبورتان را تغییر دهید.

7_در صورت گم کردن کارت بانکی یا به سرقت رفتن آن سریعاً آن را مسدود کرده و مورد دزدیده شدن آن را به پلیس 110 اطلاع دهید.

سرقت اینترنتی چیست؟

با توجه به پیشرفت علم و تکنولوژی ،و به ویژه گسترش فضای مجازی و محیط سایبر ،علاوه بر اعمال مشروعی ،مانند جراحی،رانندگی و خلبانی که می توانند در فضای مجازی انجام شوند،اعمال مجرمانه ای در فضای مجازی امکان گسترش زیادی را پیدا کرده اند،سرقت اینترنی یا سرقت رایانه ای  یکی از این جرائم است.سرقت اینترنتی عبارت است از  شخصی که با مختل کردن سامانه های اینترنتی با هر روشی،اطلاعات کارت بانکی دیگران را در اختیار گرفته و از این طریق برای خوش مال یا منفعتی بدست می آورد.

 

مجازات جرم سرقت اینترنتی 

مطابق با ماده740قانون مجازات اسلامی مصوب سال1392و اصلاحی سال1399هر کس به طور غیر مجاز داده های متعلق به دیگری را برباید ،چنانچه عین داده ها در اختیار صاحب آن باشد،به جزای نقدی از 6000000تا 50000000 ریال و در غیر این صورت به حبس از نود و یک روز تا یک سال یا جرای نقدی از 20000000تا 80000000ریال یا هردو مجازات محکوم خواهد شد.

 

چگونه بهترین وکیل را بشناسیم؟

رویه های موجود در سیستم حقوقی می تواند گیج کننده باشد، به ویژه هنگامی که با آنها آشنایی ندارید . یک وکیل خوب و حرفه ای می‌تواند بر اساس دانش و تجربیات خویش شمارا در این زمینه یاری دهند و  با مهارت زیاد شما را در کمترین زمان و بالاترین سرعت ممکن درروند پرونده به نتیجه مطلوب برساند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با مسدود کردن کارت بانکی و غیر فعال کردن کارت و دریافت مشاوره حقوقی با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید:

86120774

86122587

 

 

تعداد بازدید صفحه : 709
سئوالات خود را در مورد مسدود کردن کارت بانکی بپرسید :
CAPTCHA
محمد مومن زاده | وکیل پایه یک دادگستری
وکیل پایه یک دادگستری درباره من خدمات وکالت مشاوره حقوقی ویدئو ها دانستنی های حقوقی اطلاعات مراجع قضایی پرسش و پاسخ بررسی یک پرونده
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به محمد مومن زاده می باشد .
طراحی سایت و سئو : ایران طراح