امروز شنبه ۱۱ تیر ۱۴۰۱
عبــاس آباد ، خیــابــان علـی اکـبــری
کــوچه فــرهاد ، پلاک 24 ، واحــد 7
قانون کار زن و نوجوانان

قانون کار (شرایط کار زنان و نوجوانان)

زنان

ماده75_انجام کارهای خطر ناک ،سخت و زیان آور و نیز حمل بار بیش از حد مجاز با دست و بدون استفاده از وسال مکانیکی،برای کارگران زن ممنوع است.دستور العمل و تعیین نوع و میزان این قبیل موارد با پیشنهاد شورای عالی کار به تصویب وزیر کار و امور اجتماعی خواهد رسید.

وکیل قوی

ماده76_مرخصی بارداری و زایمان کارگران زن جمعا 90روز است .حتی المکان 45روز از این مرخصی باید پس از زایمان مورد استفاده قرارگیرد.برای زایمان توامان14روز به مرخصی اضافه می شود

_آیا می خواهید در رابطه با قانون تصدیق انحصار وراثت بدانید؟

_آیا می خواهید در رابطه با قانون خانواده بدانید؟

_ایا می خواهید در رابطه با قانون مبارزه با پولشویی بدانید؟

تبصره1_پس از پایان مرخصی زایمان ،کارگر زن به کار سابق خود بازمیگردد و این مدت با تایید سازمان تامین اجتماعی جزء سوابق خدمت وی محسوب می شود.

تبصره2_حقوق ایام مرخصی زایمان طبق مقررات قانون تامین اجتماعی پرداخت خواهد شد.

ماده77_در مورادی که به تشخیص پزشک سازمان تامین اجتماعی،نوع کار برای کارگر باردار خطر ناک یا سخت تشخیص داده شود،کارفرما تا پایان دوره بارداری وی،بدون کسر حق السعی،کار مناسب تر و سبک تری به او ارجاع می نماید.

ماده78_درکارگاه هایی که دارای کارگر زن هستند کارفرما مکلف است به مادران شیرده تا پایان دوسالگی کودک پس از هر سه ساعت،نیم ساعت فرصت شیردادن بدهد.این فرصت جزء ساعت کارآنان محسوب می شودو همچنین کارفرما مکلف است متناسب با تعدادکودکان و با در نظر گرفتن گروه سنی آنها مراکز مربوط به نگهداری کودکان(از قبیل شیر خوارگاه ،مهد کودک و...)را ایجاد نماید.

تبصره_آیین نامه اجرائی ،ضوابط تاسیس و اداره شیرخوارگاه و مهد کودک توسط سازمان بهزیستی کل کشور تهیه و پس از تصویب وزیر کار و امور اجتماعی به مرحله اجراء گذاشته می شود.

نوجوانان

ماده79_به کار گماردن افراد کمتر از15سال تمام ممنوع است.

ماده80_کارگری که سنش بین15تا18سال تمام باشد،کارگر نوجوان نامیده می شودو در بدو استخدام باید توسط سازمان تامین اجتماعی مورد آزمایش های پزشکی قرارگیرد.

ماده81_آزمایش های پزشکی کارگر نوجوان،حداقل باید سالی یکبار تجدید شودو مدارک مربوط در پرونده استخدامی وی ضبط گردد.پزشک درباره تناسب نوع کار با توانایی کارگر نوجوان اظهار نظر می کند و چنانچه کار مربوط را نامناسب بداند کارفرما مکلف است در حدود امکانات خود شغل کارگر را تغییر دهد.

ماده82_ساعت کار روزانه کارگر نوجوان،نیم ساعت کمتر از ساعت کار معمولی کارگران است.ترتیب استفاده از این امتیاز با توافق کارگر و کارفرما تعیین خواهد شد.

ماده83_ارجاع هر نوع کار اضافی و انجام کار در شب و نیز ارجاع کارهای سخت و زیان اور و خطرناک و حمل بار با دست،بیش از حد مجاز و بدون استفاده از وسایل مکانیکی برای کارگر نوجوان ممنوع است.

 

ماده84_در مشاغل و کارهائی که به علت ماهیت آن یا شرایطی که کار در آن انجام می شود برای سلامتی یا اخلاق کارآموزان و نوجوانان زیان آور است،حداقل سن کار18سال تمام خواهد بود.تشخیص این امر با وزارت کار و امور اجتماعی است.

جهت کسب و دریافت مشاوره حقوقی با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید:

86120774

86122587

وکیل خوب

وکیل پایه یک در تهران

وکیل کیفری و جنایی

 

تعداد بازدید صفحه : 170
CAPTCHA
محمد مومن زاده | وکیل پایه یک دادگستری
صفحه اصلی درباره من مشاوره حقوقی پرسش و پاسخ تماس با من ویدئو ها مقالات حقوقی اطلاعات مراجع قضایی دانستنی های حقوقی خدمات وکالت
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به محمد مومن زاده می باشد .
طراحی سایت و سئو : ایران طراح